Лист Національного банку України № 52-0009/68593 від 22.12.2018 про технологічний регламент роботи СЕП у період завершення звітного року

Про технологічний регламент роботи СЕП у період завершення звітного року

...

Відповідно до рішення Правління Національного банку України від 28.11.2017 р. № 759-рш щодо регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України та порядку роботи банківської системи України в період завершення звітного року, надаємо регламент роботи системи електронних платежів Національного банку України (далі - СЕП) та системи електронної пошти Національного банку України на 27 - 29 грудня 2017 року та 2 січня 2018 року.

У разі внесення оперативних змін до встановленого регламенту роботи СЕП, інформація про зміни буде оперативно доводитись до учасників СЕП інформаційними повідомленнями від ЦОСЕП на АРМ-СЕП.

Усім учасникам СЕП необхідно забезпечити наявність достатньої кількості фахівців належної кваліфікації на робочих місцях з метою якісного і вчасного виконання робіт, пов'язаних із закінченням року.

Контактні телефони з питань роботи СЕП: 527-30-67, 527-30-62.

Відповідно до встановленого порядку роботи банківської системи, визначаються такі особливості роботи СЕП у зазначені дні:

27 та 28 грудня 2017 року:

• СЕП працює у режимі продовженого банківського дня. Приймання початкових платежів до СЕП здійснюється до 21:00.

29 грудня 2017 року:

• Внесення змін у довідник учасників СЕП не виконуватиметься і файл $U формуватися не буде.

• До 13:00 усі учасники СЕП можуть здійснювати початкові платежі в СЕП лише між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі, спрямовані на адресу Національного банку України та органів Державної казначейської служби України.

Національний банк України та органи Державної казначейської служби України можуть здійснювати початкові платежі на адресу усіх учасників СЕП до 13:00.

• О 13:00 приймання усіх початкових платежів до СЕП припиняється.

До 14:00 усім учасникам СЕП необхідно досягнути повної квитовки файлів $B (залишків коштів за транзитними рахунками сум, не підтверджених одержувачами, на кінець банківського дня в СЕП не повинно бути). Якщо учасник - отримувач до 14:00 не підтвердить файл $B, то файл буде заквитовано примусово, згідно з чинною Інструкцією про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті.

• Усі роботи по завершенню банківського дня в САБ учасника СЕП, в тому числі формування протокольного звіту (файлу $Z), дозволяється виконувати ТІЛЬКИ після отримання виписок (файлів $V) від ЦОСЕП. Відправляти файл $Z до ЦОСЕП не потрібно.

• Система електронної пошти Національного банку працює до завершення усіх робіт у СЕП та завершення передавання файлів статистичної звітності.

2 січня 2018 року:

• Міжбанківські перекази коштів через СЕП не здійснюються. Національний банк до 12:00 надає безпосереднім учасникам СЕП тільки інформацію про стан їх технічних рахунків.

• За потреби, може здійснюватися внесення змін у довідник учасників СЕП і надання учасникам СЕП файлу $U одночасно з файлами $V за 02.01.2018 р.

• Система електронної пошти Національного банку України працює до 18:00.

3 - 5 та 9 січня 2018 року:

• СЕП та система електронної пошти Національного банку України працюють у звичайному режимі.

В. о. Голови
Національного банку України Я. В. Смолій

close icon
Структура документа
Лист Національного банку України № 52-0009/68593 від 22.12.2018 про технологічний регламент роботи СЕП у період завершення звітного року

Про технологічний регламент роботи СЕП у період завершення звітного року

Замовити персональну презентацію