Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 2918/В/99-99-14-05-01-14/ІПК від 11.12.2017 щодо застосування РРО
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз

Щодо застосування РРО

...

Державна фіскальна служба Укоаїни розглянула звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 57. Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

1. В якому періоді виникає обов'язок фізичної особи - підприємця платника єдиного податків 3 групи (далі - ФОП 3 групи) застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) в 2016 році, якщо його дохід у 3 кварталі склав 1,3 млн. грн. (безготівкові кошти на розрахунковий рахунок), у 4 кварталі - 0,75 млн. грн. (у т. ч. 0,3 млн. грн. готівка та 0,55 млн. грн. безготівкові кошти)?

2. В якому періоді, у ФОП 3 групи в наведеному прикладі, настає відповідальність за порушення законодавства, пов'язані із застосуванням РРО?

3. Яка відповідальність у ФОП 3 групи виникає в 2017 році, якщо РРО не зареєстровано, а дохід складає 2,5 млн. грн. (безготівкові кошти на розрахунковий рахунок)?

4. Як вести облік доходів ФОП 3 групи в 2017 році із застосуванням РРО?

5. Який документ необхідно надати для реєстрації РРО у разі відсутності постійного договору оренди приміщення для отримання дозволу на розміщення господарської одиниці?

6. Як формувати фіскальні звітні чеки РРО в період призупинення діяльності ФОП 3 групи?

Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України, Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265).

Закон № 265 визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу VIфаши (далі - Кодекс), не допускається.

Так, ст. 3 Закону № 265 встановлено обов'язок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зокрема:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1);

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2);

щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій (п. 9).

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб'єктами господарювання виключно через банківські установи, РРО не застосовується.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1,0 млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1,0 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Відповідно п. 1 ст. 17 Закону № 265 у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів ДФС застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

вчинене вперше - 1 гривня;

за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Питання 1.

Враховуючи викладене, ФОП 3 групи, які у 3 кварталі 2016 року перевищили обсяг доходу 1 млн. грн., зобов'язані з 01.10.2016 р. при здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Питання 2 та 3.

Крім того, у такої ФОП 3 групи у разі непроведення розрахункових операцій через РРО, при здійсненні розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) в 4 кварталі 2016 року, виникає відповідальність відповідно до ст. 17 Закону № 265, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Питання 4.

Згідно п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, якє належить направі власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Питання 5.

Відповідно до п. 3 р. III Порядку реєстрації та застосування РРО що застосовується для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за № 918/29048 (далі - Порядок), РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні РРО.

Реєстраційне посвідчення РРО за формою № 3- РРО (встановлена у додатку 3 до Порядку), підтверджує факт реєстрації РРО у контролюючому органі, містить реквізити щодо найменування та адреси господарської одиниці, де використовується РРО.

Пунктом 4 глави 2 р. II Порядку визначено перелік документів, які подаються суб'єктом господарювання для реєстрації РРО у контролюючому органі, серед яких - копія документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватись РРО.

Господарська одиниця (далі - ГО) - це стаціонарний або пересувний об'єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції (п. 3 р. 1 Порядку).

У разі відсутності стаціонарного об'єкту (ГО) - приміщення, в якому здійснюється реалізація товарів (надання послуг), та, відповідно, відсутності документа на право власності/право користування таким приміщенням, у випадках доставки товару покупцю суб'єкт господарювання може використовувати портативний РРО, який реєструється у загальному порядку, та який дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуги (у місці проведення розрахунків).

Питання 6.

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Структура документа
Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 2918/В/99-99-14-05-01-14/ІПК від 11.12.2017 щодо застосування РРО

Щодо застосування РРО

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити