Лист ДФСУ № 8440/6/99-99-10-03-02-15 від 14.04.2016 щодо нарахування пені

Щодо нарахування пені

...

Державна фіскальна служба України розглянула лист стосовно нарахування пені та в межах компетенції повідомляє таке.

Щодо періоду застосування пені

Нарахування пені визначається главою 12 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Так, пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Кодексу передбачено, що нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Отже, вказана норма чітко визначає період нарахування пені, в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження, тому положення п. 102.1 Кодексу до визначення терміну, за який розраховується пеня, не застосовується.

Щодо віднесення пені, передбаченої главою 12 Кодексу, до адміністративно-господарських санкцій

Статтею 238 Господарського кодексу України (далі - ГК) визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Статтею 250 ГК визначено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Водночас дія цієї статті не поширюється на штрафні санкції, розмір і порядок стягнення яких визначені Кодексом, Законом України "Про банки і банківську діяльність" та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на органи доходів і зборів.

Голова Р. М. Насіров

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 8440/6/99-99-10-03-02-15 від 14.04.2016 щодо нарахування пені

Щодо нарахування пені

Замовити персональну презентацію