Лист Міністерства доходів і зборів України № 8255/7/99-99-05-01-03-17 від 09.04.2014 про особливості повернення помилково сплачених коштів ЄСВ

Про особливості повернення помилково сплачених коштів ЄСВ

...

На виконання вимог Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 450, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.09.2013 р. за № 1601/24133, із змінами, внесеними наказом Міндоходів від 14.01.2014 р. № 12 (далі - Порядок), Міндоходів здійснює підкріплення відповідного небюджетного рахунка за балансовим рахунком 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування" (далі - рахунок 3719), відкритого в органах Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) на ім'я головних управлінь Міндоходів для зарахування коштів єдиного внеску, шляхом надання розрахункових документів до Державної казначейської служби України (далі - Казначейство України). Казначейство України відповідно до умов договору про здійснення розрахунково-касового обслуговування перераховує кошти за належністю у межах поточних надходжень за день до здійснення розмежування на підставі розрахункових документів, наданих Міндоходів.

З огляду на ситуацію, що склалася в АР Крим та м. Севастополі, та у зв'язку з невизначеністю чинності рахунка 3719, відкритого в органах Казначейства на ім'я головних управлінь Міндоходів в АР Крим та м. Севастополі, Казначейством України призупинено перерахування коштів до зазначених регіонів. Таким чином, Міндоходів не має технічної можливості здійснювати підкріплення відповідного рахунка 3719 головних управлінь Міндоходів в АР Крим та м. Севастополі та відповідно не може забезпечити реалізацію прав платників єдиного внеску, визначених частиною 13 статті 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон).

В умовах дестабілізації ситуації в АР Крим та м. Севастополі та з метою забезпечення реалізації прав і законних інтересів платників єдиного внеску, визначених Законом, Міндоходів повідомляє.

Наказом Міністерства юстиції України від 14.03.2014 р. № 525/5 "Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб - підприємців", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.03.2014 р. за № 358/25135, встановлено, що проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/ місцем проживання яких є АР Крим та м. Севастополь, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції в областях та м. Києві. Новий механізм дозволяє платникам, що зареєстровані на території АР Крим та м. Севастополя, для зміни свого місцезнаходження/ місця проживання звернутися до будь-якого державного реєстратора України в областях та м. Києві.

Після взяття на облік за новим місцем реєстрації платники єдиного внеску будуть мати можливість повернути помилково сплачені кошти єдиного внеску відповідно до п. 5 Порядку.

Заступник Міністра В. Хоменко

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 8255/7/99-99-05-01-03-17 від 09.04.2014 про особливості повернення помилково сплачених коштів ЄСВ

Про особливості повернення помилково сплачених коштів ЄСВ

Замовити персональну презентацію