Лист ДФСУ № 8135/П/99-99-15-03-01-14 від 25.08.2015 щодо застосування спрощеної системи оподаткування

Щодо застосування спрощеної системи оподаткування

...

Державна фіскальна служба України розглянула запит від 05.08.2015 р. б/н щодо застосування спрощеної системи оподаткування та повідомляє.

Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам та реєструється платником єдиного податку у порядку, визначеному гл. 1 p. XIV Кодексу.

Разом з тим абзацом восьмим пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню) .

Відповідно до Національного класифікатора ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" клас 60.20 "Діяльність у сфері телевізійного мовлення" розділу 60 "Діяльність у сфері радіомовлення та телевізійного мовлення" та клас 61.30 "Діяльність у сфері супутникового електрозв'язку" розділу 61 "Діяльність у сфері проводового електрозв'язку" належить до секції J " Інформація та телекомунікації".

Статтею 3 Закону України від 18 листопада 2003 року № 1280-IV "Про телекомунікації" (далі - Закон № 1280) визначено, що сфера телекомунікацій є складовою частиною галузі зв'язку України.

Телекомунікації (електрозв'язок) - передавання, випромінювання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних або інших електромагнітних системах (ст. 1 Закону № 1280).

Діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів (частина перша ст. 42 Закону № 1280).

Враховуючи викладене, суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері зв'язку, що підлягає ліцензуванню, не можуть застосовувати спеціальний податковий режим, оскільки зазначена діяльність не відповідає умовам перебування на спрощеній системі оподаткування.

Для отримання можливості переходу на спрощену систему оподаткування у разі нездійснення послуг, що підлягають ліцензуванню, суб'єкт господарювання повинен анулювати наявну ліцензію та подати до контролюючого органу у встановлений Кодексом термін заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

Водночас слід зауважити, що кожен конкретний випадок виникнення податкових взаємовідносин потребує більш детального аналізу документів. У разі виникнення додаткових запитань платник податків може звернутися безпосередньо до державної податкової інспекції за місцем реєстрації суб'єкта господарювання з одночасним наданням копій первинних документів.

Голова Р. М. Насіров

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 8135/П/99-99-15-03-01-14 від 25.08.2015 щодо застосування спрощеної системи оподаткування

Щодо застосування спрощеної системи оподаткування

Замовити персональну презентацію