Лист Міністерства доходів і зборів України № 8078/7/99-99-17-03-01-17 від 07.04.2014 обчислення суми ЄСВ підприємцями за підсумками року

Обчислення суми ЄСВ підприємцями за підсумками року

...

Міністерство доходів і зборів України на виконання норм Закону України від 08.07.2010 р. № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) щодо бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) повідомляє про створення режиму, яким забезпечено формування Повідомлення-розрахунка.

Пунктом 2 частини першої статті 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) , і 5 частини першої статті 4 цього Закону, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Обчислення сум єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності).

При виявленні сум єдиного внеску, менших, ніж розмір мінімального страхового внеску, відображених у поданої річної звітності про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, згідно з додатком 5 (таблиці 1, 3) до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за № 1628/24160 (далі - Наказ № 454), відповідальною особою підрозділу доходів і зборів з фізичних осіб складається та надсилається Повідомлення-розрахунок (повідомлення додається), в якому вказується розрахунок сум такої доплати, які підлягають сплаті за результатами їх діяльності за календарний рік.

Разом з тим, фізичні особи - підприємці (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю і здійснюють доплату до сум страхових внесків згідно повідомлення-розрахунка, формують і подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 2 до додатка 6 до Наказу № 454, протягом одного календарного місяця після здійснення доплати.

Зобов'язуємо начальників головних управлінь Міністерства доходів і зборів України забезпечити відповідний рівень організації роботи з даного напрямку в частині виконання викладених у листі вимог.

Перший заступник Міністра І. Білоус

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 8078/7/99-99-17-03-01-17 від 07.04.2014 обчислення суми ЄСВ підприємцями за підсумками року

Обчислення суми ЄСВ підприємцями за підсумками року

Замовити персональну презентацію