Лист Міністерства доходів і зборів України № 7772/7/99-99-19-04-02-17 від 12.06.2013 щодо ПДВ та виготовлення експортних товарів

Щодо ПДВ та виготовлення експортних товарів

...

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист ДП щодо оподаткування податком на додану вартість операції з постачання літака нерезиденту і повідомляє.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185  Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ, зокрема, є операції платників податку з постачання товарів/ послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу та вивезення товарів за межі митної території України.

В разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/ послуг відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу вважається дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - або дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню, або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту відповідно до пункту 195.1 статті 195 Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою.

Як зазначено в запиті ДП, умовами контракту на поставку літака передбачено, що до підписання акта прийому-передачі літака та оформлення вантажно-митної декларації допускається здавання літака поетапно, що оформлюється актом виконаних робіт.

Враховуючи викладене, на дату оформлення акта виконаних робіт по частковому виготовленню літака у ДП (продавець) виникають податкові зобов'язання з ПДВ на вартість виконаних робіт, які відповідно до вимог пункту 186.2 статті 186 Кодексу щодо визначення місця постачання послуг оподатковуються ПДВ за ставкою 20 %.

При подальшому постачанні літака покупцю-нерезиденту на дату оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, у продавця ДП виникають податкові зобов'язання з ПДВ на всю вартість поставленого товару (літака) з правом застосування нульової ставки ПДВ.

При цьому відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу якщо після постачання товарів/ послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/ послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/ послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Зміна номенклатури товарів також є зміною суми компенсації їх вартості, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший на відповідну кількість або суму збільшується.

Таким чином, на дату оформлення митної декларації на літак, що засвідчує факт перети-нання митного кордону України, продавець ДП в обов'язковому порядку повинен виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, виписаної попередньо на вартість виконаних робіт по виготовленню літака з відповідним зменшенням податкових зобов'язань нарахованих на вартість поставлених послуг по частковому виготовленню літака, та виписати іншу податкову накладну на всю вартість літака, що експортується, із відповідним відображенням експортної операції у податковій декларації з ПДВ.

Заступник Міністра А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 7772/7/99-99-19-04-02-17 від 12.06.2013 щодо ПДВ та виготовлення експортних товарів

Щодо ПДВ та виготовлення експортних товарів

Замовити персональну презентацію