Лист Державної податкової служби України № 731/5/14-1516 від 18.01.2012 щодо включення до складу витрат витрат на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката по Міжнародним стандартам фінансової звітності

Щодо включення до складу витрат витрат на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката по Міжнародним стандартам фінансової звітності

...

(Витяг)

Державна податкова служба України відповідно до листа Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики від 06.01.2012 р. № 04-39/10-5 розглянула лист щодо включення до складу витрат витрат на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката з Міжнародним стандартам фінансової звітності та повідомляє.

Відповідно до абз. 2 пп. 140.1.3 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), при визначенні об'єкта оподаткування враховуються такі витрати подвійного призначення, як витрати на навчання та/або професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації в вітчизняних або зарубіжних навчальних закладах, якщо наявність сертифікату про освіту в таких закладах є обов'язковим для виконання певних умов ведення господарської діяльності, в тому числі, але не виключно вищих та професійно-технічних навчальних закладах фізичних осіб (незалежно від того, чи такі особи складаються в трудових відносинах з платником податку) , які уклали з ним письмовий договір (контракт) про взяті ними зобов'язання відпрацювати у платника податку після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу та отримання спеціальності (кваліфікації) не менше трьох років.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 26.11.2008 р. № 557 затверджено Алфавітний перелік професій працівників за національними випусками Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників із зазначенням професій Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника та Переліку професій працівників за випусками Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника із зазначенням професій національних випусків Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Зазначений Випуск містить алфавітний перелік назв професій працівників усіх випусків, розділів і частин Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників із зазначенням професій випусків Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника, які затверджені відповідними постановами Держкомпраці СРСР.

Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників містять галузеві кваліфікаційні характеристики посад і професій працівників, а також їх завдання та обов'язки, вимоги до відповідних знань та кваліфікаційні вимоги, у тому числі сертифікатів, що підтверджують відповідність виконавця кваліфікаційним характеристикам професій та свідоцтв (сертифікатів) післядипломного підвищення кваліфікації.

З урахуванням вищевикладеного при визначенні об'єкта оподаткування враховуються витрати на навчання та/або професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників підприємств у вітчизняних або зарубіжних навчальних закладах, в тому числі, але не виключно вищих та професійно-технічних навчальних закладах, якщо вимоги щодо наявності у таких фахівців сертифіката про освіту в таких закладах для виконання тих чи інших професійних обов'язків у відповідній сфері господарської діяльності є обов'язковими і передбачені галузевим Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Заступник Голови А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 731/5/14-1516 від 18.01.2012 щодо включення до складу витрат витрат на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката по Міжнародним стандартам фінансової звітності

Щодо включення до складу витрат витрат на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката по Міжнародним стандартам фінансової звітності

Замовити персональну презентацію