Лист Державної податкової служби України № 7248/7/18-3117 від 13.03.2012 щодо змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Щодо змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

...

ДПС України повідомляє, що наказом Мінфіну України від 10.02.2012 р. № 144, зареєстрованим в Мін'юсті України 27.02.2012 р. за № 319/20632, затверджено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі — Зміни). Зазначений наказ опубліковано в бюлетені "Офіційний вісник України" № 18 (12.03.2012 р., ст. 672), і з дня його офіційного опублікування набрав чинності.

Зміни внесено з метою забезпечення реалізації вимог Закону України від 04.11.2011 р. № 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" , спрощення процедури реєстрації платників ПДВ, а також у зв'язку із запровадженням нового національного класифікатора України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 р. № 457.

Зокрема, урегульовано процедури реєстрації платниками ПДВ осіб, які:

переходять із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, на сплату інших податків і зборів, установлених Кодексом;

переходять із сплати інших податків і зборів, установлених Кодексом, на спрощену систему оподаткування, що передбачає сплату ПДВ;

змінюють ставку єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, на ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки.

У напрямі запровадження нової, спрощеної, процедури реєстрації платників ПДВ скоротилася форма реєстраційної заяви платника ПДВ (ф. № 1-ПДВ) за обсягом з 10 сторінок до 3.

У зв'язку зі зміною національного класифікатора "Класифікація видів економічної діяльності" Змінами встановлено, що достовірність відомостей про види економічної діяльності сільськогосподарського підприємства підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру, який додається до заяви та містить відомості про види економічної діяльності сільськогосподарського підприємства на основі національного класифікатора України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (далі — КВЕД-2010). До 31.12.2012 р. дані про види економічної діяльності можуть бути надані на основі національного класифікатора України ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності" (далі — КВЕД-2005), якщо в Єдиному державному реєстрі щодо заявника містяться відомості про види економічної діяльності на основі КВЕД-2005.

Відповідно змінено форму заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ (ф. № 1-РС), а також форму свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ (ф. № 2-РС). Зокрема, у новій формі заяви забезпечено можливість вказувати види діяльності або на основі КВЕД-2010, або на основі КВЕД-2005. У зміненій новій формі Спеціального свідоцтва передбачається, що назви видів діяльності зазначаються відповідно до конкретного підпункту п. 209.17 ст. 209 розділу V Податкового кодексу України із зазначенням у дужках коду КВЕД та класифікатора "КВЕД-2010" або "КВЕД-2005". Окрім того, нова форма Спеціального свідоцтва є двосторонньою і більш зручною для друку даних про види діяльності (особливо коли таких більше шести). Водночас п. 4 зазначеного наказу передбачено, що до 01.01.2013 р. дозволено використання бланків спеціальних свідоцтв, виготовлених до набрання чинності наказом (наявних бланків попереднього зразка).

Змінами врегульовано й окремі питання перереєстрації платників ПДВ.

Установлено, що якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи або зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця, то при використанні реквізитів старого свідоцтва в період перереєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

Також визначено, що у разі встановлення розбіжностей між даними Свідоцтва та Реєстру або невідповідності внесених до Свідоцтва та/або Реєстру даних відомостям Єдиного державного реєстру, наявності неправильних записів або помилок у записах Свідоцтва та/або Реєстру після з'ясування причин та обставини таких розбіжностей відповідні коригування у Свідоцтві та/або Реєстрі проводяться одночасно з перереєстрацією платника ПДВ та видачею нового Свідоцтва (за новим номером).

Директор Департаменту інформатизації
та обліку платників податків М.С. Лаба

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 7248/7/18-3117 від 13.03.2012 щодо змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Щодо змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Замовити персональну презентацію