Лист ДФСУ № 7196/6/99-99-17-03-03-15 від 01.04.2016 щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від здавання (продажу) брухту дорогоцінних металів

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від здавання (продажу) брухту дорогоцінних металів

...

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від здавання (продажу) брухту дорогоцінних металів, і в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до ст. 715 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.

Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом.

Крім того, до договору міни застосовуються, зокрема, загальні положення про купівлю-продаж (ст. 716 ЦКУ).

Згідно з пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дохід з джерелом їх походження з України - це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, відповідно до пп. 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.

Під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов'язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, встановленою розділом IV ПКУ.

Крім того, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума доходу, отримана платником податку за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України (пп. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Згідно з пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Так, пп. 167.1 ст. 167 ПКУ встановлено, що ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ).

Враховуючи викладене, юридична особа (покупець) під час нарахування (виплати) доходу за зданий (проданий) фізичною особою (продавцем) брухт дорогоцінних металів вважається податковим агентом та зобов'язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою 18 відс., визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Голова Р. М. Насіров

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 7196/6/99-99-17-03-03-15 від 01.04.2016 щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від здавання (продажу) брухту дорогоцінних металів

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від здавання (продажу) брухту дорогоцінних металів

Замовити персональну презентацію