Лист Державної податкової служби України № 7128/0/61-12/15-1415 від 14.12.2012 щодо сплати державного мита за реєстрацію випуску цінних паперів

Щодо сплати державного мита за реєстрацію випуску цінних паперів

...

Державна податкова служба України розглянула лист щодо сплати державного мита за реєстрацію випуску цінних паперів і повідомляє.

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" з відповідними змінами і доповненнями (далі - Декрет). Порядок його обчислення та сплати - Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 р. № 811 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2012 року за № 1623/21935 (далі - Інструкція).

Статтею 1 зазначеного Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Відповідно до статті 2 Декрету об'єктом справляння державного мита є, зокрема, операції з емісії цінних паперів, крім облігацій державних та місцевих позик, та з видачі приватизаційних паперів.

Згідно підпункту "п" пункту 6 статті 3 Декрету державне мито за реєстрацію випуску цінних паперів справляється у розмірі 0,1 відсотка номінальної вартості випуску цінних паперів, але не більше п'ятдесятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 7 глави V Інструкції при проведенні операцій з цінними паперами емітенти, які виявили бажання здійснити емісію таких паперів, сплачують державне мито перед реєстрацією випуску цінних паперів, виходячи з номінальної вартості запланованого обсягу емісії.

Враховуючи вищевикладене, у разі проведення реєстрації випуску цінних паперів державне мито повинно сплачуватися на загальних підставах.

Заступник Голови А.П. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 7128/0/61-12/15-1415 від 14.12.2012 щодо сплати державного мита за реєстрацію випуску цінних паперів

Щодо сплати державного мита за реєстрацію випуску цінних паперів

Замовити персональну презентацію