Лист Державної податкової служби України № 6909/7/15-2117 від 07.03.2012 щодо особливостей справляння у 2012 році збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Про особливості справляння у 2012 році збору за спеціальне використання лісових ресурсів

...

Порядок справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів регламентується розділом XVII Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Відповідно до статті 329 Кодексу платниками збору визначено лісокористувачів - юридичних осіб, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичних осіб (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства) , а також фізичних осіб - підприємців, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Разом з тим, відповідно до п. 297.1 ст. 297 Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" до переліку податків і зборів, за які платниками єдиного податку не здійснюється нарахування, сплата та подання податкової звітності, не включено збір за спеціальне використання лісових ресурсів.

Отже, починаючи з 1 січня 2012 року, збір за спеціальне використання лісових ресурсів сплачують також і платники єдиного податку.

Ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме за заготівлю деревини основних та неосновних лісових порід, встановлені статтею 331 Кодексу.

Пунктом 14 розділу I Закону України від 22 грудня 2011 року № 4235-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" (далі - Закон № 4235) пункти 331.1 і 331.2 статті 331 Кодексу викладено в новій редакції, де збільшено ставки збору за заготівлю деревини основних та неосновних лісових порід на індекс промислових цін (111,3 %).

Просимо довести зазначене до відома та використання у роботі підпорядкованим органам ДПС, платникам, а також підприємствам, установам, організаціям та іншим суб'єктам лісових відносин, які видають спеціальні дозволи - лісорубні та лісові квитки.

Заступник Голови А.П. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 6909/7/15-2117 від 07.03.2012 щодо особливостей справляння у 2012 році збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Про особливості справляння у 2012 році збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Замовити персональну презентацію