Лист Державної податкової служби України № 689/6/23-50/0315 від 19.09.2011 щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1 ДФ

Щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1 ДФ

...

Державна податкова служба України розглянула колективне звернення членів Всеукраїнського об'єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1 ДФ у разі виплати доходів фізичним особам - підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування або сплачують єдиний або фіксований податок, спрямоване Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики (лист від 06.09.2011 р. № 04 -39/10-799), і повідомляє наступне.

Відповідно до пп. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), до складу загального місячного річного оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системі оподаткування відповідно до ПКУ.

При цьому пп. 177.8 ст. 177 ПКУ передбачено, що при нарахуванні (виплаті) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в рамках обраних ними видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано виписка або витягз Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з пп. "б" п. 176.2 ст. 176 ПКУ і пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.

При цьому податковий розрахунок за ф. № 1 ДФ передбачає відображення не тількидоходів, що підлягають оподаткуванню, але також і доходів, які виплачуються податковими агентами платників податку і не оподатковуютьсяпри їх виплаті, зокрема доходів фізичних осіб - підприємців, з яких сплачено єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування або фіксований податок.

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1020 (далі - Порядок):

у графі "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;

у графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом,

у графі "Сума нарахованого податку" відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством,

у графі 4 "Сума перерахованого податку" відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "157".

При цьому, якщо дохід, що виплачується самозайнятій особі, виходить від операцій, здійснюваних в рамках обраних ним видів діяльності, то в податковому розрахунку за ф. № 1 ДФ заповнюються графи 3 та 3а, а в графах 4 і проставляється "0".

Враховуючи вищевикладене, фізична особа - підприємець при виплаті доходів іншій фізичній особі - підприємцю, який перебуває на загальній системі оподаткування або сплачує єдиний чи фіксований податок, зобов'язана відобразити виплачені доходи у податковому розрахунку за ф. № 1 ДФ під ознакою доходу "157" незалежно від того, підлягають оподаткуванню дані виплати чи ні.

Заступник Голови
С. Лекарь

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 689/6/23-50/0315 від 19.09.2011 щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1 ДФ

Щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1 ДФ

Замовити персональну презентацію