Лист ДФСУ № 6127/5/99-99-15-04-02-16 від 08.04.2016 щодо заповнення розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Щодо заповнення розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

...

Державна фіскальна служба України на доповнення до листа на запит Підприємства щодо заповнення розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі - Плата) згідно з отриманим дозволом на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, з урахуванням інформації, наданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі - НКРЗІ), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм, є об'єктом оподаткування з Плати (п. 254.3 ст. 254 Кодексу).

Платники Плати обчислюють суму Плати окремо по кожному регіону, виходячи з виду радіозв'язку, розміру встановлених ставок та об'єкта оподаткування (пп. 254.5.2 п. 254.5 ст. 254 Кодексу).

Статтею 1 Закону України від 01 червня 2000 року № 1770-III "Про радіочастотний ресурс України" визначено, що дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою (далі - Дозвіл) - це документ, який засвідчує право власника конкретного радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на його експлуатацію протягом визначеного терміну в певних умовах параметрів частотних присвоєнь.

Платники Плати, які мають Дозвіл, сплачують рентну плату, починаючи з дати видачі першого Дозволу в цій смузі радіочастот у відповідному регіоні незалежно від загальної кількості Дозволів, наданих платнику рентної плати в такій смузі радіочастот у певному регіоні (абзац третій пп. 254.5.3 п. 254.5 ст. 254 Кодексу).

Зазначеним вище листом НКРЗІ пітверджено, що Національному банку України як технологічному користувачу радіочастотного ресурсу видано 5 Дозволів на експлуатацію радіоелектронного засобу (далі - РЕЗ).

При цьому 4 Дозволи видано на експлуатацію РЕЗ аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв'язку сухопутної рухомої служби з однаковим номіналом частот (прийому/передачі) (МГц), в межах однієї ширини смуги радіочастот (кГц), одного регіону (м. Київ), але за різною адресою місцезнаходження власника РЕЗ та 1 Дозвіл - на експлуатацію РЕЗ аналогового транкінгового радіозв'язку сухопутної рухомої служби з номіналом частот (прийому/передачі) МГц; МГц та загальною шириною смуги радіочастот кГц.

Оскільки використання радіочастот за Дозволами здійснюється в межах одного встановленого діапазону радіочастот (для ідентичної ширини смуги радіочастот) кГц, в одному регіоні користування радіочастотним ресурсом (м. Київ), то податкові зобов'язання з Плати у цьому випадку не залежать від кількості одержаних користувачем радіочастотного ресурсу Дозволів для такої смуги радіочастот у такому регіоні.

З огляду на викладене, інформація по кожному з 4 виданих Дозволів з ідентичною шириною смуги радіочастот в межах одного регіону відображається у податковій звітності з Плати по першому Дозволу (за датою його видачі), з відповідним нарахуванням податкового зобов'язання за даними такого Дозволу та ставок Плати для відповідного виду радіозв'язку.

Роз'яснення щодо подання у І кварталі 2016 року податкової декларації з рентної плати у зв'язку із зміною базового податкового (звітного) періоду з календарного кварталу на календарний місяць надано листом ДФС від 02.02.2016 р. № 3276/7/99-99-15-04-02-17 (копія додається).

Додаток: на 3 арк. у 1 прим.

Голова

Р. М. Насіров

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 6127/5/99-99-15-04-02-16 від 08.04.2016 щодо заповнення розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Щодо заповнення розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Замовити персональну презентацію