Лист Державної податкової служби України № 6123/6/17-1115 від 23.11.2011 щодо загального місячного або річного оподатковуваного податком доходу

Щодо загального місячного або річного оподатковуваного податком доходу

...

(Витяг)

Державна податкова служба України розглянула лист і повідомляє.

Відповідно до підпункту 165.1.33 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - Кодекс) до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, отримана платником податку за здавання ним крові, грудного жіночого молока, інших видів донорства, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою.

Стаття 4 Закону України від 23 червня 1995 року № 239/95-ВР "Про донорство крові та її компонентів" (далі - Закон № 239) передбачає, що фінансування заходів щодо розвитку, організації та пропаганди донорства крові та її компонентів здійснюється на основі державних цільових програм розвитку донорства крові та її компонентів, відповідних програм Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя за рахунок коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, позабюджетних коштів, а також за рахунок благодійних внесків.

Згідно зі ст. 5 Закону № 239 органи державної виконавчої влади, місцевого самоврядування в межах своїх повноважень забезпечують на підпорядкованих їм територіях виконання відповідних програм розвитку донорства крові та її компонентів, фінансування та матеріально-технічне забезпечення державних установ та закладів охорони здоров'я, які здійснюють заготівлю, переробку, зберігання донорської крові та її компонентів, а також надання донорам пільг, встановлених законодавством України.

Відповідно до ст. 9 Закону № 239 в день давання крові та (або) її компонентів донор забезпечується безкоштовними сніданком та обідом за рахунок коштів закладу охорони здоров'я, що здійснює взяття у донора крові та (або) її компонентів. У разі неможливості забезпечення таким харчуванням відповідний заклад охорони здоров'я має відшкодувати донору готівкову вартість відповідних наборів харчування.

Норми харчування донорів та рекомендації щодо складання відповідних наборів продуктів затверджуються Міністерством охорони здоров'я України. Вартість наборів продуктів для харчування донорів встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами державної виконавчої влади областей, міст Києва та Севастополя.

Враховуючи наведене, якщо компенсація вартості набору харчування (в межах встановлених норм) донору здійснюється закладом охорони здоров'я за рахунок коштів, передбачених ст. 4 Закону № 239, то на підставі підпункту 165.1.33 пункту 165.1 статті 165 Кодексу його вартість не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Порядок заповнення та подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ) затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1020, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.01.2011 р. за № 46/18784, який набрав чинність з 1 квітня 2011 року.

Відповідно до довідника ознак доходів, наведеного у додатку до даного Порядку, доходи, отримані донором за рахунок коштів, передбачених ст. 4 Закону № 239, у вигляді компенсації вартості набору харчування, або як безкоштовне харчування, відображаються відповідним закладом охорони здоров'я у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "127".

Заступник Голови С. Лекарь

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 6123/6/17-1115 від 23.11.2011 щодо загального місячного або річного оподатковуваного податком доходу

Щодо загального місячного або річного оподатковуваного податком доходу

Замовити персональну презентацію