Щодо застосування окремих норм податкового законодавства суб’єктами господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування
Державна податкова служба України розглянула лист ТОВ "Універсальна правничо - фінансова аутсортингова компанія "Вікторія" від 24.09.2012 р. № 10 щодо застосування окремих норм податкового законодавства суб'єктами господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, та повідомляє.
Починаючи з 1 січня 2012 року спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів господарювання – юридичних осіб застосовується у порядку, встановленому Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), з урахуванням особливостей, передбачених Законом України від 04.11.11 року № 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" .
Відповідно до пункту 292.14 статті 292 Кодексу визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Підпунктом 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу визначено, що доходом платника єдиного податку – юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) ; сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) у матеріальній або нематеріальній формі.
Згідно із пунктом 292.6 статті 292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Разом з тим, оподатковані кошти є прибутком підприємства, тобто власними коштами платника єдиного податку – юридичної особи, які залишаються у розпорядженні підприємства.
Таким чином кошти, які після оподаткування переведені з рахунку платника єдиного податку – юридичної особи на рахунок того ж підприємства в іншому банку не підлягають повторному оподаткуванню єдиним податком за визначеною ставкою.
Заступник Голови А.П. Ігнатов