Лист Державної податкової служби України № 5619/6/22-1315/277 від 29.03.2012 щодо використання реєстратора розрахункових операцій

Щодо використання реєстратора розрахункових операцій

...

Державна податкова служба України розглянула лист ПАТ щодо використання реєстратора розрахункових операцій і повідомляє.

Відповідно до статті 2 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі_ громадського харчування та послуг" (далі – Закон № 265) розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно пункту 11 статті 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані: проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Пунктом 3.2 "Положення про форму та зміст розрахункових документів" , затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 "Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі_ громадського харчування та послуг", встановлені обов'язкові реквізити касового чека, одним з яких є позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суми коштів за даною формою оплати.

Таким чином, розрахункові операції при проведенні розрахунків за готівкові кошти, в тому числі за відстроченим платежем (шляхом сплати суми авансу у розмірі 30 %), мають проводитись із застосуванням реєстратора розрахункових операцій відповідно до вимог статті 3 Закону № 265, з використанням режиму попереднього програмування, при цьому на касовому чеку слід зазначити форму оплати "Погашення кредиту" .

Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через реєстратор розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Реєстрація видачі коштів у разі повернення товару, відповідно до пунктів 4.7 та 4.8 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 (далі – наказ № 614), здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми тільки в разі забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків. Якщо РРО не забезпечує такого накопичення, то дозволяється реєструвати видачу коштів за допомогою операції "службова видача". Забороняється реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції "сторно".

Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити: дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар; відомості про товар; суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару.

Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку передаються до бухгалтерії суб'єкта господарювання і зберігаються протягом 3 років. У разі відсутності у суб'єкта бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги обліку розрахункових операцій.

Отже, підприємство при здійсненні продажу товарів у кредит та у разі повернення товару зобов'язано проводити розрахунки із застосуванням реєстратора розрахункових операцій з дотриманням вимог Закону № 265 та наказу № 614.

Перший заступник Голови ДПС
України - начальник податкової міліції А.В. Головач

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 5619/6/22-1315/277 від 29.03.2012 щодо використання реєстратора розрахункових операцій

Щодо використання реєстратора розрахункових операцій

Замовити персональну презентацію