Лист Державної податкової служби України № 5142/6/15-3415-26 від 22.03.2012 щодо визначення бази оподаткування ПДВ у разі зміни митної вартості товарів

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ у разі зміни митної вартості товарів

...

ДПСУ розглянула лист асоціації щодо визначення бази оподаткування ПДВ у разі зміни митної вартості товарів та повідомляє.

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - Кодекс) база оподаткування операцій з постачання товарів/ послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 01.11.2011 р. № 1379, який зареєстровано в Мін'юсті України 22.11.2011 р. за № 1333/20071 (далі - Порядок № 1379), податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія). При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою "Х").

У п. 17 Порядку № 1379 визначено, що у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму постачання товарів/ послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, другу - на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до п. 8 цього Порядку (01 - Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною). Така податкова накладна покупцю не надається; усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Враховуючи зазначене, оскільки у разі постачання на митній території України платником податку раніше імпортованих товарів за ціною, яка є нижчою від їх митної вартості, база оподаткування визначається виходячи з митної вартості таких товарів, то в цьому випадку платником податку виписуються дві податкові накладні.

Одна податкова накладна, оригінал якої надається постачальнику, виписується на суму виходячи з фактичної ціни постачання товарів, а друга, два примірники якої зберігаються у продавця, - на суму перевищення митної вартості товарів над фактичною. При виписуванні податкової накладної на суму перевищення митної вартості над фактичною слід враховувати такі особливості: у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної у полі "Залишається у продавця (тип причини)" зазначається відповідна помітка "Х" та тип причини "01"; у графі 3 - "номенклатура постачання товарів/ послуг" вказується "перевищення митної вартості товарів над фактичною за товарами, указаними в податковій накладній № ___ (зазначається порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарів/ послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості).

У випадку, описаному в листі асоціації, коли після продажу імпортованого товару змінюється величина митної вартості імпортованих товарів (наприклад, зменшення митної вартості за рішенням суду), то платник податку - продавець відповідно до п. 192.1 ст. 192 Кодексу повинен виписати розрахунок коригування до податкової накладної (до тієї, що була виписана на суму перевищення митної вартості товарів над фактичною) та відповідно зменшити податкові зобов'язання з ПДВ.

Заступник Голови А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 5142/6/15-3415-26 від 22.03.2012 щодо визначення бази оподаткування ПДВ у разі зміни митної вартості товарів

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ у разі зміни митної вартості товарів

Замовити персональну презентацію