Лист Державної податкової служби України № 4979/6/15-3415-26 від 04.11.2011 щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з будівництва житла

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з будівництва житла

...

ДПСУ розглянула лист щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з будівництва житла і повідомляє.

Відповідно до пп. 197.1.14 ст. 197 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання. У цьому підпункті перше постачання житла (об'єкта житлового фонду) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Враховуючи вищезазначене, операцією з першого постачання житла буде вважатися операція з передачі права власності (оформлення правовстановлюючих документів) на готове новозбудоване житло (об'єкт житлового фонду) до першого власника такого житла, незалежно від джерел фінансування будівництва: чи за рахунок власних коштів підприємства забудовника, чи за рахунок учасників фонду фінансування будівництва, чи за кошти держателів облігацій.

Така операція з першого постачання житла підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах. При цьому вартість такого житла визначається виходячи із звичайних цін.

Операції з поставки послуг по спорудженню житла за рахунок замовника (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за правилом першої події, встановленим п. 187.1 ст. 187 ПКУ.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до п. 198.4 ст. 198 ПКУ якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Перший заступник Голови С. Лекарь

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 4979/6/15-3415-26 від 04.11.2011 щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з будівництва житла

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з будівництва житла

Замовити персональну презентацію