Лист Міністерства доходів і зборів України № 3994/6/99-99-11-01-15 від 01.06.2013 щодо неправомірної відмови в прийомі декларації працівниками податкової служби

Щодо неправомірної відмови в прийомі декларації працівниками податкової служби

...

Міністерство доходів і зборів України за результатами розгляду звернення, яким направлено листа щодо неправомірної відмови в прийомі декларації працівниками податкової служби, повідомляє.

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) (Опублікована в Бюлетені № 13/2013 с. 64 платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, згідно з цим Кодексом незалежно від того, чи здійснював такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Підпунктами 49.12.1 та 49.12.2 п. 49.12 ст. 49 Кодексу визначено, що у разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платникам податків надано право надати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її надання або оскаржити рішення органу державної податкової служби в порядку, встановленому ст. 56 даного Кодексу (Опублікована в Бюлетені № 13/2013 с. 70).

У той же час у випадок порушення посадовою особою органу державної податкової служби ст. 49 Кодексу платник податків може подати заяву щодо такого порушення, на підставі якого в обов'язковому порядку проводиться службове розслідування відповідно до закону. За результатами такого розслідування винна посадова особа органу державної податкової служби притягується до відповідальності відповідно до закону (п. 49.14 ст. 49 Кодексу). Якщо у встановленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби (п. 49.13 ст. 49 Кодексу).

Також зазначаємо, що відповідно до вимог оформлення, облаштування та діяльності центрів обслуговування платників податків, затвердженими наказом ДПС України від 01.06.2012 р. № 477, приміщення, в яких знаходиться ЦОПП, обладнуються камерами відеоспостереження з виведенням інформації модератору, охорони і, в разі необхідності, керівництву ОДПС для забезпечення оперативного реагування, порядку на території ЦОПП та контролю за діяльністю працівників ЦОПП.

Заступник Міністра А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 3994/6/99-99-11-01-15 від 01.06.2013 щодо неправомірної відмови в прийомі декларації працівниками податкової служби

Щодо неправомірної відмови в прийомі декларації працівниками податкової служби

Замовити персональну презентацію