Лист ДФСУ № 3717/7/99-99-19-03-02-17 від 04.09.2014 щодо оподаткування операцій з будівництва та продажу готового новозбудованого житла

Щодо оподаткування операцій з будівництва та продажу готового новозбудованого житла

...

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування операцій з будівництва та продажу готового новозбудованого житла і повідомляє.

Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звільняються від оподаткування операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання.

У цьому підпункті перше постачання житла (об'єкта житлового фонду) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Отже, у ситуації, викладеній у листі, якщо після завершення будівництва правовстановлюючі документи на новозбудоване житло оформлюються на підприємство-замовника, а пізніше згідно з договорами купівлі-продажу квартир з фізичними особами переоформлюються на таких фізичних осіб, операцією з першого постачання житла буде вважатися операція з постачання послуг зі спорудження такого житла, які надаються генпідрядною організацією замовнику. Операції з подальшої передачі такого житла замовником за договорами купівлі-продажу фізичним особам звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу.

При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 198.4 статті 198 Кодексу якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/ послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Голова І. Білоус

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 3717/7/99-99-19-03-02-17 від 04.09.2014 щодо оподаткування операцій з будівництва та продажу готового новозбудованого житла

Щодо оподаткування операцій з будівництва та продажу готового новозбудованого житла

Замовити персональну презентацію