Лист Державної податкової служби України № 3217/0/61-12/22-1315/1043 від 08.10.2012 щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами

Щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами

...

Державна податкова служба України розглянула лист ПТ щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами і повідомляє.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі_ громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265).

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти господарювання, які здійснюють операції з розрахунків за готівку або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО з додержанням установленого порядку їх застосування.

Статтею 9 Закону № 265 визначені випадки, при яких застосування РРО та розрахункових книжок не є обов'язковим. Зокрема, згідно п. 1 ст. 9 цього Закону, РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Законом України від 12.07.01 р. № 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" встановлено, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику.

Отже, при наданні на господарській одиниці виключно фінансових послуг, ломбард згідно п. 1 ст. 9 Закону № 265 може не застосовувати РРО та розрахункові книжки за умови проведення розрахунків у касі підприємства, з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

У разі продажу товарів на господарській одиниці, ломбард відповідно до вимог Закону № 265 зобов'язаний застосовувати РРО при здійсненні розрахунків.

Перший заступник Голови ДПС
України - начальник податкової міліції А.В. Головач

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 3217/0/61-12/22-1315/1043 від 08.10.2012 щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами

Щодо використання реєстратора розрахункових операцій при наданні фінансових послуг ломбардами

Замовити персональну презентацію