Лист ГУ ДФС у Миколаївській області № 3130/10/14-29-15-01-10 від 14.12.2015 щодо перенесення від’ємного значення до системи електронного адміністрування ПДВ по уточнюючому розрахунку

Щодо перенесення від’ємного значення до системи електронного адміністрування ПДВ по уточнюючому розрахунку

...

Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянуло лист товариства з обмеженою відповідальністю «….» про надання податкової консультації щодо перенесення від'ємного значення до системи електронного адміністрування ПДВ по уточнюючому розрахунку повідомляє наступне.

Система електронного адміністрування ПДВ організована на Центральному рівні ДФС України. Відповідно до пункту 200¹.1 статті 200¹ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) система електронного адміністрування ПДВ забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку:

- суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;

- суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

- суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу.

Законом України від 16.07.15 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі - Закон) внесені комплексні зміни до системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

Зокрема, внесено ряд змін до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу. Так, відповідно до підпункту 4 цього пункту до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні /розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, збільшується без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).

Суми такого від'ємного значення можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку.

Таким чином, діючим законодавством не передбачено перенесення від'ємного значення до системи електронного адміністрування ПДВ по уточнюючих розрахунках.

В.о. начальника І.В. Кузьмін

close icon
Структура документа
Лист ГУ ДФС у Миколаївській області № 3130/10/14-29-15-01-10 від 14.12.2015 щодо перенесення від’ємного значення до системи електронного адміністрування ПДВ по уточнюючому розрахунку

Щодо перенесення від’ємного значення до системи електронного адміністрування ПДВ по уточнюючому розрахунку

Замовити персональну презентацію