Лист ДФСУ № 27804/6/99-99-22-07-03-15 від 28.12.2015 щодо визначення терміну - реєстратори розрахункових операцій

Щодо визначення терміну - реєстратори розрахункових операцій

...

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визначення терміну - реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) і повідомляє таке.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), заборонено.

Так, статтею 2 Закону № 265 визначено терміни що вживаються у цьому законі в такому значені, зокрема:

реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу. До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо;

розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Постановою Кабінету Міністрів України від від 3 грудня 2009 р. № 1342 затверджено Правила паркування транспортних засобів (далі - Правила).

Пунктом 29 Правил визначено, що факт сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування підтверджується платіжним документом, за винятком випадків надання послуги "мобільне паркування", коли факт такої сплати підтверджується захищеною комп'ютеризованою системою.

Крім того, пунктом 4 Правил визначено терміни що використовуються у цих правилах, зокрема "платіжні документи - паркувальний талон або фіскальний чек, які посвідчують сплату вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування".

Перший заступник Голови С. В. Білан

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 27804/6/99-99-22-07-03-15 від 28.12.2015 щодо визначення терміну - реєстратори розрахункових операцій

Щодо визначення терміну - реєстратори розрахункових операцій

Замовити персональну презентацію