Лист ДФСУ № 24813/10/28-10-06-11 від 06.11.2015 щодо ПДВ

Щодо ПДВ

...

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист та повідомляє наступне.

Пунктом 52.5 статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що контролюючи органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

Згідно з підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

З урахуванням змін, внесених до статті 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Законом № 643, податковий кредит звітного періоду формується платником податку з сум податку на додану вартість, нарахованих (сплачених) протягом такого звітного періоду при придбанні товарів/ послуг незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Кодексу (з урахуванням змін, внесених Законом № 643) у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку із придбанням товарів/ послуг зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН.

Відповідно до змін, внесених до п. 198.6 ст. 198 та ст. 201 Кодексу за платниками податку - покупцями закріплено право формувати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН, без необхідності отримання таких податкових накладних безпосередньо від продавця.

Отже, належним чином складена та своєчасно зареєстрована в ЄРПН податкова накладна може бути включена до складу податкового кредиту з ПДВ (шляхом відображення зазначених у ній сум податку в рядку 10.1 розділу ІІ податкової декларації з ПДВ) того звітного періоду, в якому вона складена, або протягом 365 календарних днів з дати її складення у разі не включення до податкового кредиту відповідного звітного періоду.

Разом з тим повідомляємо, що МГУ ДФС - Центральним офісом з ОВП направлено до ДФС України запит щодо правомірного способу віднесення суми податку до податкового кредиту у наступних звітних періодах протягом 365 днів в разі не відображення у складі податкового кредиту відповідного періоду податкову накладну складену у такому звітному періоді та своєчасно зареєстровану в ЄРПН.

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 24813/10/28-10-06-11 від 06.11.2015 щодо ПДВ

Щодо ПДВ

Замовити персональну презентацію