Лист Державної податкової служби України № 246/7/15-3417-01 від 20.09.2011 щодо обкладення ПДВ послуг при транзиті вантажів

Про обкладення ПДВ послуг при транзиті вантажів

...

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо порядку оподаткування податком на подану вартість послуг, пов'язаних з транзитним переведенням вантажів, та повідомляє.

Відповідно до пункту 197.8 статті 197 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - Кодекс) звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).

При цьому відповідно до статті 1 Закону України від 20.10.99 р. № 1172-XIV "Про транзит вантажів" (далі - Закону № 1172-XIV) транзит вантажів - це перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України, а транзитні послуги (роботи) - це безпосередньо пов'язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що здійснюється в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо.

Відповідно до статті 7 Закону № 1172-XIV транзитні послуги (роботи) призначаються для споживання та використання за межами митної території України і надаються (виконуються) на підставі відповідних дво- чи багатосторонніх договорів (контрактів) між учасниками транзиту.

В свою чергу, учасниками транзиту відповідно до статті 1 Закону № 1172-XIV є вантажовласники та суб'єкти підприємницької діяльності (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи).

Тобто з метою застосування пункту 197.8 статті 197 Кодексу при наданні послуг, пов'язаних із транзитним перевезенням вантажів, однією зі сторін договору, на підставі якого надаються такі послуги, повинен бути вантажовласник (отримувач транзитних послуг) .

Послуги, які надаються сторонніми організаціями та на підставі окремих договорів підприємству, що надає послуги, пов'язані з транзитним перевезенням вантажів, не звільняються від оподаткування податком на додану вартість на підставі пункту 197.8 статті 197 Кодексу.

Заступник Голови
С. Лекарь

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 246/7/15-3417-01 від 20.09.2011 щодо обкладення ПДВ послуг при транзиті вантажів

Про обкладення ПДВ послуг при транзиті вантажів

Замовити персональну презентацію