Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід
|
Реєстрація

Ru

En

Ua

Лист ДФСУ № 22568/10/28-10-06-11 від 01.10.2015 щодо розрахунку коригування

Щодо розрахунку коригування

...

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист від підприємства та в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) якщо після постачання товарів/ послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/ послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/ послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VIII "Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування. Так, відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу розрахунок коригування, складений постачальником товарів/ послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- постачальником (продавцем) товарів/ послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

- отримувачем (покупцем) товарів/ послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/ послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/ послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Тобто, з 29.07.2015 року згідно зі ст. 192 Кодексу обов'язок покупця - платника ПДВ реєструвати розрахунок коригування оформлений постачальником у разі зменшення суми компенсації. Постачальник зможе зменшити податкові зобов'язання тільки після реєстрації такого розрахунку покупцем.

Постачальнику слід реєструвати розрахунки коригування:

- якщо сума компенсації збільшилася чи залишилися незмінною;

- до податкових накладних, складених до 01.02.2015 р.;

- до податкових накладних, що не видавали покупцеві;

- до податкових накладних, складених на отримані від нерезидента послуги.

Податкові накладні, які до 29.07.2015 не включені до ЄРПН та з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані після 29.07.2015 р. в ЄРПН. Таким чином і розрахунок коригування до такої податкової накладної не потрапляє до ЄРПН.

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 22568/10/28-10-06-11 від 01.10.2015 щодо розрахунку коригування

Щодо розрахунку коригування