Лист ДФСУ № 22394/10/28-10-06-11 від 28.09.2015 щодо складання зведеної податкової накладної

Щодо складання зведеної податкової накладної

...

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист від підприємства щодо складання зведеної податкової накладної та в межах своїх повноважень повідомляє.

Згідно з п. 187.7 ст. 187 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/ послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Кодексу платники податку в разі здійснення операцій з постачання товарів/ послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

покупцям - платникам податку - можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/ послуг відповідному платнику протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/ послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.

Для цілей застосування норм Кодексу ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/ послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Разом з тим, введення нормою Закону України від 16 липня 2015 року № 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" (далі - Закон № 643) зведеної податкової накладної в разі постачання товарів/ послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, враховує те, що складати податкову накладну можна не на дату формування податкового зобов'язання, а не пізніше останнього дня місяця. Тобто виникнення податкового зобов'язання і складання податкової накладної відбудуться в одному звітному періоді, але в різні дні. При цьому податкова накладна дає змогу врахувати такі розбіжності.

Загальний порядок виписки податкової накладної передбачає, зокрема, навести дату виникнення податкового зобов'язання (гр. 2 табличної частини). Тому, враховуючи особливе правило визнання податкових зобов'язань згідно п. 187.7 ст. 187 Кодексу, у формі зведеної податкової накладної у гр. 2 "Дата виникнення податкового зобов'язання (постачання (оплати))" платник ПДВ має вказати дату виникнення податкового зобов'язання, тобто дату надходження попередньої оплати за товари/ послуги.

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 22394/10/28-10-06-11 від 28.09.2015 щодо складання зведеної податкової накладної

Щодо складання зведеної податкової накладної

Замовити персональну презентацію