Лист ДФСУ № 21401/6/99-99-19-03-02-15 від 08.10.2015 щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ, оплата за який не проводилась

Щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ, оплата за який не проводилась

...

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ, оплата за який не проводилась, та повідомляє.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/ послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів, або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (пункт 192.2 статті 192 Кодексу).

Відповідно до абзацу третього пункту 201.10 статті 201 Кодексу та пункту 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 р. № 957, податкові накладні, у разі постачання товарів/ послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) .

Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу передбачено, що розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в ЄРПН таким платником податку.

У такому випадку постачальник - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної при здійсненні операцій з постачання такого товару, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ після реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений платником ПДВ до податкової накладної, яка складена на покупця - неплатника ПДВ, відображається у розділі I " Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ у відповідному рядку залежно від дати складання податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування (до 01.02.2015 р. чи після 01.02.2015 р.).

Голова Р. М. Насіров

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 21401/6/99-99-19-03-02-15 від 08.10.2015 щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ, оплата за який не проводилась

Щодо коригування податкових зобов'язань у разі повернення товару покупцем - неплатником ПДВ, оплата за який не проводилась

Замовити персональну презентацію