Лист Державної податкової служби України № 20819/7/15-2117 від 01.08.2012 щодо сплати збору за спеціальне використання води

Про сплату збору за спеціальне використання води

...

Державна податкова служба України розглянула лист щодо сплати збору за спеціальне використання води і повідомляє.

Додатково повідомляємо, що згідно з пунктом 94 Закону України від 24.05.2012 р. № 4834-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм" (далі - Закон № 4834), статтю 323 Податкового кодексу України доповнено новим пунктом 323.2, відповідно до якого не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей цього розділу під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Пунктом 1 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 4834 визначено, що цей Закон набирає чинності з 1 липня 2012 року, крім змін, що вносяться до Податкового кодексу України окремими пунктами.

Отже, водокористувачі, визначені п. 323.2 ст. 323 Податкового кодексу України, починаючи з 1 липня 2012 року не є платниками збору за спеціальне використання води, якщо обсяги такої води були використані ними для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Якщо обсяги води були використані на інші, ніж власні питні та санітарно-гігієнічні потреби, то такі водокористувачі сплачують збір за спеціальне використання води на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води.

Таким чином, починаючи з 1 липня 2012 року якщо в гуртожитках обсяги води були використані для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то за такі обсяги води установа не є платником збору за спеціальне використання води.

У випадку використання води для потреб, не пов'язаних з санітарно-гігієнічними, збір за спеціальне використання води сплачується установою на загальних підставах за всі обсяги фактично використаної води гуртожитками, за умови якщо гуртожитками не було укладено окремих договорів з підприємством-постачальником води.

При укладенні самостійно договорів з підприємством - постачальником води гуртожиток, в якому вода використовується не тільки для питних і санітарно-гігієнічних потреб, а і для інших цілей, є окремим платником збору за спеціальне використання води за фактично використані ним обсяги води.

Разом з цим повідомляємо, що консультації з питань справляння збору за спеціальне використання води розміщено у категорії "270. Збір за спеціальне використання води" сервісу "Єдина база податкових знань" на web-сайті ДПС України" (www.sts.gov.ua).

Заступник Голови
А. П. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 20819/7/15-2117 від 01.08.2012 щодо сплати збору за спеціальне використання води

Про сплату збору за спеціальне використання води

Замовити персональну презентацію