Лист Державної податкової служби України № 2068/5/15-3416 від 31.10.2011 щодо обкладення ПДВ туристичної діяльності

Про обкладення ПДВ туристичної діяльності

...

Державна податкова служба України розглянула лист щодо наявності неузгоджень у податковому законодавстві в частині оподаткування податком на додану вартість туристичної та туроператорської діяльності і повідомляє.

Пунктом 207.5 статті 207 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в редакції, яка була діючою до внесення до неї змін Законом України від 07.07.2011 р. № 3609-VI (далі - Закон № 3609), тобто до 06.08.2011 р., визначено наступне.

Базою оподаткування в разі проведення операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом є вартість такої послуги (без урахування податку) , яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку) , та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/ послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги, а для туристичних агентів - вартість туристичного ваучера (путівки), придбаного в туристичного оператора, крім туристичних агентів, які діють у цій операції як посередники.

Тобто даним пунктом визначався окремий порядок визначення бази оподаткування для:

• операції з постачання туристичної послуги туристичним оператором або туристичним агентом, і в цьому разі базою оподаткування визначалася вартість такої послуги (без урахування податку) , яка дорівнює сумі винагороди (маржі) такого туристичного оператора (агента), тобто різниці між загальною сумою, що сплачується їх покупцем (без урахування податку) , та фактичними витратами туристичного оператора з проведення оподатковуваних операцій з постачання товарів/ послуг, вартість яких включається до вартості такої туристичної послуги;

• для туристичних агентів - базою оподаткування визначалася вартість туристичного ваучера (путівки), придбаного в туристичного оператора, крім туристичних агентів, які діють у цій операції як посередники.

Таким чином, норми цього пункту не поширювалися на туристичних агентів, які діють як посередники, а тому вони були зобов'язані застосовувати загальний порядок визначення бази оподаткування, а не встановлений статтею 207.

Зазначене і було роз'яснено шляхом надання відповідей на запитання платників податків, які було розміщено в Єдиній базі податкових знань на сайті ДПС України.

Законом № 3609, що набув чинності з 06.08.2011 р., статтю 207 розділу V Кодексу, якою визначається порядок оподаткування туристичної та туроператорської діяльності, викладено в новій редакції. Нова редакція статті 207 розділу V виключає неоднозначність її розуміння.

Податкові консультації, які були розміщені в Єдиній базі податкових знань 01.02.2011 р. та 18.03.2011 р. та були підготовлені з урахуванням вимог діючої на той час редакції статті 207 розділу V Кодексу, починаючи з 06.08.2011 р. не застосовуються.

Заступник Голови С. Лекарь

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 2068/5/15-3416 від 31.10.2011 щодо обкладення ПДВ туристичної діяльності

Про обкладення ПДВ туристичної діяльності

Замовити персональну презентацію