Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Лист ДФСУ № 20635/6/99-99-15-03-01-15 від 29.09.2015 щодо сплати земельного податку юридичною особою - платником єдиного податку
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз

Щодо сплати земельного податку юридичною особою - платником єдиного податку

...

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо сплати земельного податку юридичною особою - платником єдиного податку і повідомляє.

Відповідно до ст. ст. 269, 270 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктом оподаткуванняземельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку) , крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу).

Згідно зі статтею 2 Закону України від 01 липня 2004 року № 1952 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.

Товариство з обмеженою відповідальністю є платником єдиного податку та власником нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку та здійснює діяльність, пов'язану із наданням в оренду власного чи орендованого нерухомого майна (згідно з КВЕД ДК 009:2010- група 68.20).

Згідно зі ст. 3 Господарського кодексу України господарська діяльність - це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Враховуючи викладене, юридична особа - платник єдиного податку не є платником земельного податку за земельну ділянку під нежилим приміщенням (його частиною) у багатоквартирному жилому будинку з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території за умови, що така земельна ділянка цим платником використовується виключно для здійснення господарської діяльності.

Підтвердження розміру площ земельних ділянок, що перебувають у власності юридичних осіб або у користуванні, розподілу серед власників землі та землекористувачів та розміру нормативної грошової оцінки здійснюється відповідними органами державних земельних ресурсів за місцем розташування земельних ділянок.

Голова Р. М. Насіров

Структура документа
Лист ДФСУ № 20635/6/99-99-15-03-01-15 від 29.09.2015 щодо сплати земельного податку юридичною особою - платником єдиного податку

Щодо сплати земельного податку юридичною особою - платником єдиного податку

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити