Щодо питань, пов’язаних з оподаткуванням операцій з передачі майна засновнику - фізичній особі під час зменшення статутного фонду, якщо таке майно було попередньо внесене засновником до статутного фонду юридичної особи
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо питань, пов'язаних з оподаткуванням операцій з передачі майна засновнику - фізичній особі під час зменшення статутного фонду, якщо таке майно було попередньо внесене засновником до статутного фонду юридичної особи, та повідомляє.
Як зазначено у зверненні платника податку, підприємство зверталося до ДФС з аналогічного питання. На виконання завдання ДФС відповідь на це звернення було надано ГУ ДФС в області.
На доповнення до зазначеного повідомляємо, що повернення юридичною особою майна засновнику - фізичній особі, яке було попередньо внесене такою фізичною особою до статутного фонду цієї юридичної особи, є операцією з постачання товару у розумінні Податкового кодексу України і відповідно до пункту 185.1 статті 185 цього Кодексу підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
Голова Р. М. Насіров