Лист Міністерства доходів і зборів України № 20121/5/99-99-19-04-02-16 від 17.12.2013 щодо обкладення ПДВ операцій з постачання робіт по будівництву доступного житла

Щодо обкладення ПДВ операцій з постачання робіт по будівництву доступного житла

...

Міністерство доходів і зборів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 р. № 43777/1/1-13 розглянуло лист Державної фінансової інспекції України від 31.10.2013 р. № 06-12/1456 про результати ревізії ДСФУ "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 197.15 статті 197 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Відповідно до пункту 1 статті 4 Закону України від 25 грудня 2008 року № 800-VI "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" (далі - Закон № 800), доступне житло - збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири.

Пунктом 7 статті 4 Закону № 800 визначено, що державна підтримка будівництва (придбання) доступного житла здійснюється за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

Таким чином, застосовувати податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла, встановлену пунктом 197.15 статті 197 Кодексу, мають право лише ті суб'єкти господарювання - платники податку на додану вартість, які є забудовниками та визначені виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла у відповідному регіоні (вказані у паспорті такої програми) і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

При цьому земельні ділянки, на яких здійснюється таке будівництво, мають бути включені до відповідного переліку, а саме: будівництво має відповідати всім перерахованим вище вимогам щодо фінансування, технічних та інших умов, визначених як Законом № 800, так і відповідними нормативно-правовими актами, розробленими на виконання цього Закону.

Інші суб'єкти господарювання - платники податку на додану вартість, які виконують роботи для забезпечення будівництва доступного житла за договорами субпідряду з виконавцями регіональної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла, права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням податку на додану вартість за повною ставкою за загальновстановленими правилами.

З метою попередження випадків нецільового використання бюджетних коштів та однозначного тлумачення норм Кодексу Міністерство доходів і зборів України пропонує доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробити проект змін до Податкового кодексу України, яким передбачити можливість затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку практичного застосування пункту 197.15 статті 197 Кодексу відповідним рішенням. У разі надходження на розгляд відповідного проекту змін до Кодексу та/або проекту постанови Кабінету Міністрів України Міністерство доходів і зборів України розгляне їх у встановленому порядку.

Заступник Міністра  А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 20121/5/99-99-19-04-02-16 від 17.12.2013 щодо обкладення ПДВ операцій з постачання робіт по будівництву доступного житла

Щодо обкладення ПДВ операцій з постачання робіт по будівництву доступного житла

Замовити персональну презентацію