Лист Міністерства доходів і зборів України № 17866/6/99-99-19-04-02-15 від 19.12.2013 щодо обкладення ПДВ сум портових зборів

Щодо обкладення ПДВ сум портових зборів

...

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист Адміністрації морських портів України щодо нарахування податку на додану вартість на суму портових зборів, які стягуються із суден у закордонному плаванні, що прямують між портами України для здійснення навантаження/розвантаження з подальшим перетином кордону України, в тому числі прямують в морський порт або з морського порту баластом (без вантажу) для здійснення навантаження/розвантаження, та повідомляє.

Відповідно до статі 22 Закону України "Про морські порти України" у морському порту справляються такі портові збори: корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний.

Порядок справляння та розміри ставок портових зборів затверджено наказом Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 р. № 316 "Про портові збори" (далі - Порядок № 316).

Відповідно до пункту 1.3 розділу I Порядку № 316 портові збори (корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний) справляються в морських портах із суден і плавучих споруд, що плавають під Державним Прапором України та іноземними прапорами, за групами згідно з додатком 1 до Порядку № 316.

Відповідно до пункту 197.9 статті 197 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - Кодекс) звільняються від оподаткування операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, їхнього багажу і вантажів та оплачуються ними відповідно до законодавства України портовими зборами.

Отже, операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам (у тому числі суднам, які прямують в морський порт або з морського порту баластом (без вантажу) для здійснення навантаження/розвантаження в межах міжнародних перевезень), які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, їхнього багажу і вантажів та оплачуються відповідно до законодавства України портовими зборами, звільняються від оподаткування ПДВ. При цьому основною умовою застосування такої пільги портом є наявність документів, які підтверджують здійснення судном міжнародних перевезень.

У разі здійснення внутрішніх перевезень пасажирів, їхнього багажу і вантажів, звільнення від сплати ПДВ на операції з надання послуг, що оплачуються портовими зборами, не поширюється, і такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ у загальному порядку за основною ставкою.

На операції з постачання послуг, що надаються суднам, які прямують в морський порт або з морського порту баластом (без вантажу) для здійснення навантаження/розвантаження в межах внутрішніх перевезень і оплачуються портовими зборами, звільнення від оподаткування, встановлене пунктом 197.9 статті 197 Кодексу, також не поширюється, і такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ у загальному порядку за основною ставкою.

Заступник Міністра   А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 17866/6/99-99-19-04-02-15 від 19.12.2013 щодо обкладення ПДВ сум портових зборів

Щодо обкладення ПДВ сум портових зборів

Замовити персональну презентацію