Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Лист ДФСУ № 17147/6/99-99-07-03-03-15 від 13.08.2015 щодо застосування понижуючого коефіцієнта
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз

Щодо застосування понижуючого коефіцієнта

...

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) , умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) з урахуванням змін, внесених Законом від 02 березня 2015 року № 219-VIII "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення", які набрали чинності з 13 березня 2015 року.

Пунктом 95 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464 визначено перелік умов, згідно з якими платники єдиного внеску мають право застосувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (далі - коефіцієнт).

Платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом № 2464 строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

Відповідальність у разі якщо суб'єкт господарювання не скористався правом на застосування понижуючого коефіцієнта чинним законодавством не передбачена.

Отже, враховуючи норми розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464, платник єдиного внеску може не застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов'язок платника.

Голова Р. Насіров

Структура документа
Лист ДФСУ № 17147/6/99-99-07-03-03-15 від 13.08.2015 щодо застосування понижуючого коефіцієнта

Щодо застосування понижуючого коефіцієнта

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити