Лист Державної податкової служби України № 1707/61-12/17-1115 від 11.09.2012 щодо оподаткування доходів шахтарів

Щодо оподаткування доходів шахтарів

...

Державна податкова служба України згідно із ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - Кодекс) розглянула лист щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб з виплачених сум доходів і повідомляє.

Статтею 4 Закону України від 2 вересня 2008 року № 345-VI "Про підвищення престижності шахтарської праці" (далі - Закон) визначено, що ставка податку з доходів шахтарів становить 10 відсотків заробітної плати та інших доходів, що отримують за місцем основної роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах.

Також ця норма відображена у пункті 167.4 статті 167 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), а саме: ставка податку становить 10 відсотків бази оподаткування щодо доходу у формі заробітної плати, визначеного згідно із пунктом 164.6 статті 164 цього Кодексу, шахтарів - працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день та 50 відсотків і більше робочого часу на рік, а також працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань), у тому числі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту, у вугільній промисловості, - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Крім цього, згідно пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164 Кодексу загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Водночас якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу).

Отже, враховуючи викладене, Кодекс не містить окремих норм щодо ставок податку на доходи, отримані за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах, тому до таких доходів для цілей оподаткування застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб, що визначена п. 167.4 статті 167 Кодексу.

Заступник Голови
А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 1707/61-12/17-1115 від 11.09.2012 щодо оподаткування доходів шахтарів

Щодо оподаткування доходів шахтарів

Замовити персональну презентацію