Лист Державної податкової служби України № 1706/5/15-3416 від 09.02.2012 щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір

Щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір

...

Державна податкова служба України розглянула лист щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір та повідомляє.

Відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - Кодекс) не є об'єктом оподаткування операції з надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства.

Перелік типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, які відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Кодексу не є об'єктом оподаткування, затверджений постановою Правління Національного банку України від 15.11.2011 р. № 400.

Розрахунково-касове обслуговування відповідно до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" - це послуги, що надаються банком клієнту на підставі відповідного договору, укладеного між ними, які пов'язані із переказом коштів з рахунка (на рахунок) цього клієнта, видачею йому коштів у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених договорами.

Таким чином, послуги з розрахунково-касового обслуговування, що надаються УДППЗ "Укрпошта" та з яких сплачується поштовий збір, оподатковуються податком на додану вартість на загальних підставах.

Заступник Голови А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 1706/5/15-3416 від 09.02.2012 щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір

Щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір

Замовити персональну презентацію