Лист Державної податкової служби України № 14243/6/17-0215 від 05.08.2011 щодо заповнення податковими агентами податкового розрахунку

Щодо заповнення податковими агентами податкового розрахунку

...

Державна податкова служба України згідно з ст. 52 Податкового кодексу України розглянула звернення щодо заповнення податковими агентами податкового розрахунку і повідомляє.

Відповідно до підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.

У відповідності до Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, сума, отримана платником податку за здавання ним крові, грудного жіночого молока, інших видів донорства, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою (пп. 165.1.33 п. 165.1 ст. 165), які згідно Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1020, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.01.2011 р. за № 46/18784 (далі - Наказ 1020), відображаються у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою доходу "154".

Податковий розрахунок містить персоніфіковані дані по сумах нарахованого та виплаченого доходу і за запитом до ДПС такі дані можуть бути використані, зокрема, органами, що призначають різного роду соціальну допомогу сім'ям у відповідності до чинного законодавства. Органи, що призначають таку допомогу, користуються усіма офіційними джерелами, які містять інформацію про доходи громадян, у тому числі інформацією органів державної податкової служби.

Результатам пропозиції щодо невідображення сум доходів за ознакою "154" може бути порушення Порядку заповнення звітності форми № 1ДФ, декларування окремих видів доходів, зміна відповідальності за виконання платником податкових зобов'язань та інше, що, в свою чергу, пов'язано із змінами законодавства та нормативно-правових актів про оподаткування фізичних осіб, а також надання недостовірних даних про доходи відповідним органам.

Внесення змін до Наказу № 1020 здійснюється у встановленому порядку за наслідками прийняття відповідних змін до законів.

Перший заступник Голови комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступник Голови ДПС України
С. Лекарь

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 14243/6/17-0215 від 05.08.2011 щодо заповнення податковими агентами податкового розрахунку

Щодо заповнення податковими агентами податкового розрахунку

Замовити персональну презентацію