Лист Державної податкової служби України № 13653/6/15-2116 від 01.08.2012 щодо сплати збору за спеціальне використання води

Про сплату збору за спеціальне використання води

...

Державна податкова служба України розглянула лист щодо сплати збору за спеціальне використання води та повідомляє.

Відповідно до пункту 323.1 статті 323 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - Кодекс) платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Пунктом 324.1 статті 324 Кодексу визначено, що об'єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Справляння збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва не звільняє водокористувачів від сплати збору за спеціальне використання води (п. 326.7 ст.326 Кодексу).

Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 94 Закону України від 24.05.2012 р. № 4834-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм" (далі - Закон № 4834) стаття 323 Податкового кодексу України доповнено новим пунктом 323.2, відповідно до якого не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), в тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей цього розділу під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах та умивальниках і її використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Пунктом 1 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 4834 визначено, що цей Закон набирає чинності з 1 липня 2012 року, крім змін, що вносяться до Податкового кодексу України окремими пунктами.

Разом з тим повідомляємо, що консультації з питань справляння збору за спеціальне використання води розміщені в категорії "270. Збір за спеціальне використання води" сервісу "Єдина база податкових знань" на web-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua).

Заступник Голови
А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 13653/6/15-2116 від 01.08.2012 щодо сплати збору за спеціальне використання води

Про сплату збору за спеціальне використання води

Замовити персональну презентацію