Лист Державної податкової служби України № 11119/10/06-038 від 11.05.2012 щодо визначення об'єкта оподаткування ПДВ

Щодо визначення об'єкта оподаткування ПДВ

...

Окружна ДПС - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС розглянула лист та в межах своїх повноважень повідомляє таке.

Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу, з ввезення товарів (супутніх послуг) в митному режимі імпорту або реімпорту, вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту.

Пунктом 186.1 ст. 186 ПКУ визначено, що місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання.

Згідно зі ст. 188 Митного кодексу України від 11.07.2002 р. № 92-IV (далі - МКУ) імпорт - митний режим, відповідно до якого товари ввозяться на митну територію України для вільного обігу без обмеження строку їх перебування на цій території та можуть використовуватися без будь-яких митних обмежень.

Статтею 194 МКУ визначено, що експорт - митний режим, відповідно до якого товари вивозяться за межі митної території України для вільного обігу без зобов'язання про їх повернення на цю територію та без встановлення умов їх використання за межами митної території України.

Виходячи із вищевикладеного, оскільки операції з придбання і постачання товарів здійснюються за межами митної території України, а саме товари фактично не ввозяться на митну територію України та не вивозяться, за цими операціями не виникає об'єкта оподаткування ПДВ.

Аналогічне роз'яснення з цього питання розміщено на web-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua) у рубриці "Єдина база податкових знань" банеру "Інформаційно-довідковий департамент".

Голова Окружної ДПС -
Центрального офісу з обслуговування
великих платників податків ДПС С. Стеценко

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової служби України № 11119/10/06-038 від 11.05.2012 щодо визначення об'єкта оподаткування ПДВ

Щодо визначення об'єкта оподаткування ПДВ

Замовити персональну презентацію