Лист Міністерства доходів і зборів України № 1094/7/99-99-19-04-02-17 від 17.01.2014 про окремі зміни в законодавстві

Про окремі зміни в законодавстві

...

Міністерство доходів і зборів України у зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2014 р. змін до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), зокрема в частині податку на додану вартість, інформує про таке.

Законом України від 24.10.2013 р. № 657-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень" (далі - Закон № 657) змінено окремі норми Кодексу, що регламентують питання реєстрації платників ПДВ.

Так, Законом № 657 право добровільної реєстрації платником податку на додану вартість поширено також на осіб, які лише планують здійснювати господарську діяльність (до внесення даних змін платником податку добровільно могли зареєструватись лише особи, які вже здійснювали оподатковувані операції з постачання товарів/ послуг).

Крім того, Законом № 657 скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість і свідоцтво про реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування (далі - Свідоцтво) та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги з реєстру платників ПДВ в органах Міндоходів.

Оскільки отримання витягів з реєстру не є обов'язковим для платників, органи Міндоходів не мають підстав вимагати їх у платника.

Підтвердженням факту реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб-сайті Міндоходів, яка оновлюється щоденно.

У зв'язку з цим з 1 січня 2014 р. платники податку на додану вартість до внесення змін до відповідних форм документів не зазначають номер Свідоцтва у:

податковій декларації з податку на додану вартість та додатках до неї;

уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

реєстрі виданих та отриманих податкових накладних;

податковій накладній, яка складається при здійсненні операцій з постачання товарів/ послуг;

інших документах, форми яких передбачали зазначення цього реквізиту.

Відсутність номера Свідоцтва у податковій звітності з податку на додану вартість, яка подається до органів Міндоходів після 1 січня 2014 р. (незалежно від податкового періоду, за який така звітність складена), не є порушенням порядку її заповнення та не є підставою для відмови у прийнятті органом Міндоходів такої звітності у паперовому чи електронному вигляді.

Крім цього, відсутність у податкових накладних, складених після 1 січня 2014 р. у паперовому чи електронному вигляді, номера Свідоцтва продавця чи покупця не є порушенням порядку їх заповнення та не є підставою для відмови у їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також податкові накладні, складені після 1 січня 2014 р. у паперовому чи електронному вигляді без зазначення номера Свідоцтва продавця чи покупця, не можуть бути виключені зі складу податкового кредиту платника податку - покупця за умови дотримання інших вимог щодо оформлення податкових накладних.

Це стосується також інших документів, складених після 1 січня 2014 р., форми яких передбачали зазначення номера Свідоцтва.

При цьому інформуємо, що зазначення платниками податку на додану вартість, реєстрацію яких платниками податку було здійснено до 1 січня 2014 р., у податковій звітності з податку на додану вартість, податкових накладних та інших документах, складених після 1 січня 2014 р., номера Свідоцтва не є порушенням порядку їх заповнення.

У випадках якщо діючими нормативно-правовими актами передбачено пред'явлення чи надання Свідоцтва чи його завірених копій, до внесення відповідних змін до таких нормативно-правових актів платником пред'являється витяг із реєстру платників ПДВ або Свідоцтво.

Заступник Міністра А. Ігнатов

close icon
Структура документа
Лист Міністерства доходів і зборів України № 1094/7/99-99-19-04-02-17 від 17.01.2014 про окремі зміни в законодавстві

Про окремі зміни в законодавстві

Замовити персональну презентацію