Лист ДФСУ № 10414/В/99-99-17-02-02-14 від 09.11.2015 щодо деяких питань електронного адміністрування податку на додану вартість

Щодо деяких питань електронного адміністрування податку на додану вартість

...

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо деяких питань електронного адміністрування податку на додану вартість та відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) повідомляє.

Згідно із п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на суму податкуНакл), обчислену за такою формулою:

ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн + ΣПопРах - ΣНаклВид - ΣВідшкод - ΣПеревищ,

де ΣПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між:

сумами податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із ст. 192 ПКУ, задекларованими платником у податкових деклараціях з податку з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Законом України від 16 липня 2015 року N 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" встановлено, що показники формули, визначеної п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ, обраховуються з 1 липня 2015 року. Під час обрахунку показників ΣНаклОтр та ΣНаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року.

Показник ΣПеревищ розраховується ДФС автоматично після прийняття звітності від платника податку, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

У зв'язку з реєстрацією розрахунків коригування до податкових накладних у липні 2015 року реєстраційна сума була зменшена на суму податку, зазначену в таких розрахунках коригування, після подання звітності з ПДВ за вересень 2015 року, в якій задекларовано податкові зобов'язання, що перевищують суми податку за виданими податковими накладними з урахуванням проведеного коригування.

Реєстрація в ЄРПН податкових накладних здійснюється виключно в межах реєстраційної суми, яка визначається згідно з п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ.

Якщо реєстраційна сума є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/ послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;

поповнення рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).

close icon
Структура документа
Лист ДФСУ № 10414/В/99-99-17-02-02-14 від 09.11.2015 щодо деяких питань електронного адміністрування податку на додану вартість

Щодо деяких питань електронного адміністрування податку на додану вартість

Замовити персональну презентацію