Лист Державної податкової адміністрації України № 10385/6/16-1415 від 03.06.2011 щодо надання послуг сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської технікою з обслуговуючим персоналом

Щодо надання послуг сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської технікою з обслуговуючим персоналом

...

Державна податкова адміністрація України відповідно до листа Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політикивід 20 травня 2011 року № 04-39/10-471 розглянула лист щодо надання послуг сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської технікою з обслуговуючим персоналом і повідомляє.

Спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість в сільськогосподарській галузі протягом 2009 - 2010 років регламентувався статтею 81Закону України від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (далі - Закон). Так, відповідно до пункту 81.2 статті 81 Закону сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягала сплаті до бюджету та повністю залишалася у розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої ) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Пунктом 81.6 статті 81 Закону визначено, що до сільськогосподарського віднесено підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг ) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.

При цьому підпунктом 81.15.2 пункту 81.15 статті 81 Закону визначено, що діяльністю у сфері сільського господарства є виробництво продукції тваринництва та рослинництва. У той же час операції з надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використання сільськогосподарської техніки відповідно до підпункту 81.15.1 пункту 81.15 статті 81 Закону визначені як виробничі фактори, тобто витратисільськогосподарського підприємства, які він може понести у зв'язку із здійсненням діяльності.

Також повідомляємо, що з набранням чинності Податкового кодексу України зазначене питання врегульовано. Так, підпунктом 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Податкового кодексу України визначено, що до діяльності в сфері сільського господарства належить також і надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).

Заступник Голови комісії з проведення реорганізації ДПА України,
заступник Голови О. Любченко

close icon
Структура документа
Лист Державної податкової адміністрації України № 10385/6/16-1415 від 03.06.2011 щодо надання послуг сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської технікою з обслуговуючим персоналом

Щодо надання послуг сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської технікою з обслуговуючим персоналом

Замовити персональну презентацію