Щодо оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів за ціною нижче звичайної

Державна фіскальна служба України розглянула лист Європейської Бізнес Асоціації від 07.04.2015 р. № 392/2015/21 щодо оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів за ціною нижче звичайної, надісланий на розгляд ДФС листом Міністерства фінансів України від 05.05.2015 р. № 31-11120-09-10/15038, і повідомляє.

Підпунктом 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що нульова ставка податку застосовується до операцій з вивезення товарів за межі митної території України (митні режими експорту, реекспорту (якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 Митного кодексу України), безмитної торгівлі та вільної митної зони).

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Згідно з визначенням, наданим підпунктом 14.1.211 пункту 14.1 статті 14 Кодексу (а також підпунктом 4 пункту 1 статті 4 Митного кодексу України), вивезення товарів за межі митної території України - це сукупність дій, пов'язаних із переміщенням товарів через митний кордон України у будь-який спосіб у відповідному напрямку.

У разі здійснення операції з експорту товару за ціною нижче звичайної різниця між вартістю експортованих товарів та сумою, визначеною виходячи з їх звичайної ціни, не формує вартості експортованого товару, а отже, не є експортною операцією та не може оподатковуватися за нульовою ставкою.

Таким чином, відсутні підстави для відкликання чи зміни відповіді на зазначене питання, розміщеної на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС.

Голова Р. М. Насіров