Чи впливають строки давності на подання уточнюючого розрахунку?

Уточнюючий розрахунок не може бути поданий після закінчення строків давності, визначених у статті 102 ПК України. За загальним правилом, не пізніше, ніж через 1095 днів після закінчення строку подання декларації за період, за який подається уточнюючий розрахунок (або за днем фактичного подання декларації за цей період, якщо вона була подана пізніше). Це положення передбачено у зв’язку з тим, що за пунктом 102.1 ПК України платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання після спливу зазначених строків давності.

Водночас чітко у ПК України не вказано, чи можна уточнити показники минулих періодів в податковій декларації за наступний період після закінчення строків давності. Судова практика свідчить про те, що така форма виправлення помилок у податковій декларації прирівнюється до подання уточнюючого розрахунку, а отже, строки давності застосовуються в будь-якому випадку виправлення помилок у податковій декларації. Крім того, відповідно до пункту 102.1 ПК України спір щодо податкових зобов’язань, щодо яких минув строк давності, не підлягає розгляду в адміністративному чи судовому порядку. Тому якщо контролюючий орган не враховує ті показники, що уточнюються у податковій декларації, по яких минув строк давності, скарга на такі дії буде відхилена на підставі пункту 102.1 ПК України, якщо немає визначених у статті 102 ПК України підстав для продовження строків давності.