Що робити, якщо була зупинена реєстрація помилково виписаної податкової накладної?

За усними роз’ясненнями фіскальних органів у випадку зупинення реєстрації податкової накладної (далі – ПН), яка була виписана платником помилково, реєстрацію такої ПН потрібно відновити у порядку, передбаченому пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу  України (далі – ПК України), після чого необхідно скласти та зареєструвати в ЄПРН розрахунок коригування до такої ПН.

Водночас, на нашу думку, платник ПДВ може не відновлювати реєстрації помилково складеної ПН, оскільки за загальним правилом відсутність реєстрації помилкової ПН не впливає на податкові зобов’язання з ПДВ постачальника товарів/послуг, податковий кредит покупця, їх реєстраційний ліміт, а також на відповідальність за статтею 120-1 ПК України.