Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ у платника податку, у разі коли перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації таким платником?

За роз’ясненням контролючих органів (із інформаційного ресурусу «База податкових знань»), якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується. Винятком з цього правила є застосування платником податків касового методу, або визначення дати виникнення податкового зобов’язання за касовим методом.

Так, об’єктом оподаткування ПДВ за загальним правилом є постачання товарів та послуг (ст. 185 ПКУ).