Добрий день. З 01.01.2018 був встановлений перелік держав, операції з якими визнані контрольованими, до цього переліку увійшла держава Естонія, з якою працює наша компанія. Згідно з підпунктом 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 ПКУ ми повинні були відкоригувати фінансовий результат і збільшити його на 30 % від вартості товару, придбаного у країні Естонія. 07.03.2018 Естонію виключили з цього переліку. Питання: 1. Чи дійсно ми повинні були збільшити суму доходу на 30 % вартості поставленого товару в

Добрий день. З 01.01.2018 був встановлений перелік держав, операції з якими визнані контрольованими, до цього переліку увійшла держава Естонія, з якою працює наша компанія. Згідно з підпунктом 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 ПКУ ми повинні були відкоригувати фінансовий результат і збільшити його на 30 % від вартості товару, придбаного у країні Естонія. 07.03.2018 Естонію виключили з цього переліку. Питання: 1. Чи дійсно ми повинні були збільшити суму доходу на 30 % вартості поставленого товару в 1 кв., здаючи звітність за 1 кв. 2018 року, з Естонії, чи підпадають наші операції під контрольовані. 2. Якщо все ж таки підпадають, чи немає можливості не збільшувати фінрезультат, скориставшись інструментом підтвердження ціни за принципом «витягнутої руки», але без подання звіту про контрольовані операції? Чи можете ви підготувати документи з підтвердження ціни?

Добрий день!

Дякуємо за питання, з яких надаємо Вам такі відповіді.

Щодо Вашого питання, чи є операція з контрагентом з Естонії контрольованою

На сьогодні чинним є Перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України (далі – ПК України), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1045. Зазначена постанова набрала чинності з 1 січня 2018 року.

Однак постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 108 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1045» зі згаданого переліку було виключено низку країн, які до цього увійшли до нього, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1045. Зокрема, з переліку було виключено Республіку Естонія. Вказана постанова, якою було внесено зміни, набрала чинності з дня її опублікування, а саме з 07 березня 2018 року.

Листом ДФС України від 01.03.2018 № 6185/7/99-99-15-02-01-17 «Про внесення змін до Податкового кодексу України з питань трансфертного ціноутворення»  було пояснено, що, оскільки постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1045 було прийнято та опубліковано у грудні 2017 року, то операції з контрагентами, що зареєстровані у державах, передбачених переліком, що нею затверджений, визнаються контрольованими з 1 січня 2018 року.