Які наслідки недопуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової перевірки?

У разі відмови платника податків у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови. На підставі вказаного акту контролюючий орган уповноважений накласти адміністративний арешт на майно/ рахунки платника податків (стаття 94 ПК України).

Разом з тим, слід звернути увагу на те, що накласти адміністративний арешт на майно платника податків можливо лише у разі, якщо є законні підстави для проведення документальної планової перевірки. Так, Вищий адміністративний суд України у своєму рішенні від 22.04.2015 р. у справі № 2а-1670/937/12 зазначив: «відмова у допуску не може бути підставою для прийняття рішення про арешт майна платника податків в розумінні підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 ПК України, оскільки у податкового органу не було права розпочинати проведення перевірки платника податків» (не було дотримано вимог податкового законодавства щодо строків повідомлення платника податків про початок проведення перевірки).